UYGUNSUZ

OTO ÇEKİCİ

Uygun olmayan oto çekici haddinden fazla zaman ve para kaybı demektir!!!
Bugünlerde otomobil teknolojisinin ne kadar ilerlediği hepimizce malum. Buna rağmen otomobillerimizde bulunan akıllı sistemler, elektronik beyinler, patlamış lastikler veya farklı arızalar, sizi her zaman bir oto çekici çağırmaya mecbur bırakabilir.
Böyle bir durumda elbette ki işinin ehli olmuş profesyonel bir oto kurtarıcı çağırmanız gerekiyor. Peki,  ulaştığınız araç çekicinin bir yol yardım uzmanı olup olmadığını nasıl bileceksiniz?
Size bunun için bazı ip uçları derledik;
• Kesinlikle oto çekici ile yapacağınız ilk telefon görüşmesinde, karşınızdaki operatörün konuşma tarzı, size bir fikir verecektir. Karşınızdaki operatör size her defasında ‘hallederiz abi, sıkıntı yok’ gibi genel ifadeler yerine, sorununuz için doğru çözüm önerileri ve bunları tespit etmek için ihtiyaç duyacağı mesleki soruları sormak mecburiyetindedir.
• Ayrıca fiyat bilgisinin tam olarak verilmesi ve daha sonra bu fiyata herhangi bir ekleme yapılmaması iyi bir hizmet anlayışının göstergesidir
• Oto kurtarıcıya ulaştığınız zaman ile, size ulaşıncaya kadar ki geçen zaman, aynı zamanda doğru bir hizmet aldığınız anlamına gelir. Geçen sürenin uzun ya da kısa olmasından daha da önemli olan, size söylenen zamana uyulup uyulmadığıdır. ‘Şu zamana kadar oradayım’ vaadinin üstünden epey bir süre geçmesine rağmen, size iletilen ‘5-10 dakikaya oradayım’ ifadeleri, profesyonel şekilde davranmayan bir oto çekicinin temel işaretlerindendir. Bununla birlikte, şehir içinde hele de İstanbulda ki trafik durumuna göre 30-60 dk arasında ulaşım süresi, gerçekçi olacaktır.
• Gelen kurtarıcı personelinin giyimi de elbette size bir ipucu verecektir. Dünyanın en temiz işi oto çekici işi diyemesek de gelen personelin kıyafeti haddinden fazla kirli ise ve yırtık pırtık bir tulumla ayağına terlik geçirip yanınıza gelmekten çekinmiyorsa, kesinlikle uzmanlığı tartışılabilir demektir.
• Çekici operatörün giyimini kadar kurtarıcı aracın genel hali, bakımı ve temizliği de çok önemlidir. Paslanmış parçalar ve kırık dökük ekipmanları ile bir oto çekici aracı ve kasası, sağlanacak hizmetin aynasıdır. Kurtarıcı Araç kesinlikle bakımı yapılmış ve temizlenmiş olmalıdır. Ayrıca kullandığı ekipmanın ne kadar yeni olduğu da size ip ucu verecektir.
• İş güvenliği konusundaki baştan savma tutumu adeta felaket habercisidir.
• Operatörün yaptığı işten emin olmayan endişeli tavırları, sorularınıza cevap verememesi ve ya duymazdan gelmesi, işinin ehli olmayan acemi bir çalışan olduğunu gösterir.

Verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda, profesyonel olmayan bir oto çekici ile çalışmanın size ve aracınıza vereceği zararı tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek

Sorunsuz günler geçirmeniz dileğiyle…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Tweet
Share on linkedin
Paylaş

Leave a comment