NEDEN ÇEKİCİ ÇAĞIRMALIYIM

Neden çekici çağırmalıyım diyebileceğiniz ve size göre altı üstü basit bir kaza durumunda kesinlikle bilmeniz gerekiyor ki bir yol yardım çağrısında bulunarak oto çekici çağırmak sizin için en doğru tercih olacaktır.

Birçok insan malesef küçük kazalar yaptıkları zaman bir kurtarıcı çağırmanın lüzumsuz olduğunu söyler ama tampon kazası diye tabir edilen ufak hasarlı kazalar bile aslında arka planda tahmin edemeyeğimiz sorunların sebebi olabilir. Çünkü dışardan baktığımızda gözümüze çarpmayan hasar ile araçın iç kısmında oluşan hasar farklı olabilir.

Çoğumuz küçük miktarda mali hasarlı kazalarda tutanak tuttuktan sonra çekici ihtiyacı olmadan araçlarımızı  yeniden yola sokarız. Bunun sonucunda da malesef daha sonra ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalıyoruz. Peki nasıl sorunlardan bahsediyoruz? İşte çekici çağırmayı gereksiz bulan şahısların yaşadığı bu talihsizlikleri sizin için şöyle sıralayabiliriz;

• Aracın birkaç kilometre gittikten sonra teklemesi veya tamamen çalışmaz hale gelmesi.

• Bir sonraki gün veya sonrasında motordan olağandışı sesler gelmesi ve stop etmesi.

• Görünmeyen hasarların sebep olduğu değişik ikazlar

• Uyarı lambalarının çoğunun ekranda aktif konumda olması

Eğer aracınızda bunlardan biri veya birkaçı görünüyorsa, geçmiş olsun artık aracınızda ciddi bir sorun var demektir.

Bu sorunların sebeplerini de sizin için sıraladık;

Mesela araçların tamponlarının her ikisi de oluşabilecek hasarı en üst seviyede engellemek için üretilir. Bundan dolayı içerde darbeleri emmek için imal edilen çelik bloklar mevcuttur. Markalara göre değişiklik gösteren bu durumda mesela Volvo marka bir aracın  tamponu nerdeyse içeriye hiç zarar vermez gibi dururken Renault, Fiat gibi araçlarda tampon üstünde oluşan en küçük zarar motor kısmına çok hasar verebilir.

Neden çekici çağırmalıyım;

diyenler yola çıktıktan bir süre sonra motor arızasının bir anda büyümesiyle çok daha fazla masrafların altında kalabilir.

İşte bu ve bunun gibi durumlar oluştuğunda yapmanız gerekenler;

Neden Çekici çağırmalıyım diyenler, başlarına gelen kaza durumlarında ilk bakışta görünmeyen motor arızalarını düşünerek kesinlikle oto çekici çağırmalılar. Kurtarıcı ile en yakın servise ulaştığınızda ve aracınıza bakım yaptığınızda yüklü mali kayıplar yerine ufak zararlar ile durumu kurtarabilirsiniz. Avrupa ve Amerika gibi yerlerde yaşayan insanlar için normal olan bu durum, ülkemizde oto çekici fiyatlarının çok fazla olduğuna ve gereksiz masraf olduğuna inanan insanlar açısından malesef farklı değerlendirmektedir. Bu sebeple araç kullanıcıları için maddi zararları yükseltmektedir.

Hepinize kazasız, belasız, olaysız sürüşler diliyoruz.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Tweet
Share on linkedin
Paylaş

Leave a comment