AKSARAY OTO ÇEKİCİ

Aksaray oto çekici,  Aksaray ve çevresinde oto kurtarıcı veya oto çekici ihtiyacınız olduğunda EN UYGUN ÇEKİCİ, olarak  size en uygun hizmeti sağlamak için daima hazır bulunuyor.
Diğer servis bölgelerimiz için Hizmet Bölgelerimiz sayfamızı inceleyebilirsiniz
Öneri ve şikayetleriniz için bizim için değerlidir 
Bizi sosyal medyadan da takip etmeyi unutmayın.

AKSARAY MAHALLESİ

Aksaray, İstanbul’da Fatih ilçesinin Vatan Caddesi ile Millet Caddesi’nin kesiştiği yerde yer alan ve İstanbul’un en tanınan semtlerinden biridir.

Unkapanı, Fatih, Laleli, Fındıkzade ve Yenikapı semtleriyle çevrilmiştir.

Burası idari teşkilatta 2009’a kadar Çakırağa mahallesi olarak geçmekteydi.Fatih Sultan Mehmet döneminde Karamanoğlu Beyliği’nin ortadan kaldırılmasıyla beylik halkının büyük kısmı İstanbul’a zorunlu göçe tabi tutulmuştur. Karamanoğulları’nın bir şehri olan Aksaray’ın halkı da günümüzdeki Yenikapı-Unkapanı arasındaki düzlüğe yerleştirilmiş ve bu semt de Aksaray olarak anılmaya başlanmıştır.
Şehir tramvayı ve Hafif Metro’nun kesiştiği yerde olması ve Yenikapı Deniz Otobüsü İskelesi ile Topkapı, Taksim ve Beşiktaş gibi semtlerin ortasında olması nedeniyle şehiriçi ulaşımda ana bir aktarma noktası olarak bilinmektedir. Bunun yanında Taksim-Levent Metrosunun da Aksaray’daki aktarma noktasına ilerletme çalışmaları sürmektedir.

Pertevniyal Lisesi ve Pertevniyal Valide Sultan Camii semtin dikkat çeken noktalarıdır.

Aksaray, Fındıkzade bölgesi çevresinde bulunan hastaneler nedeniyle sağlık alanında önemli yerlerindendir.

Aracınızla seyahat esnasında kaza veya arıza sonucu hareket edemez olursanız oto çekici hizmetimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Tweet
Share on linkedin
Paylaş